Anioł z masy solnej

Słyszałam, że zrobienie różnych figurek z masy solnej to nic trudnego. Postanowiłam zmierzyć się z aniołkiem. Mam pomysł jeszcze na parę kotków, ale dzisiaj aniołek. Powstawanie aniołka z masy solnej dokładnie uwieczniłam na zdjęciach. Przepis na masę solną znalazłam w Internecie i pewnego pięknego popołudnia zaczęłam zabawę. Oto moje dzieło już wysuszone i pomalowane. Poniżej znajduje się instrukcja jak wykonać takiego anioła.

anioł z masy solnej

Mój przepis na masę solną jest prosty:

  • 1 szkl. soli
  • 1 szkl. mąki
  • ½ szkl. wody (mniej więcej)

Wsypujemy mąkę i sól do miski i dokładnie mieszamy. Powoli dolewamy zimnej wody i jednocześnie wyrabiamy ciasto, aż masa uzyska zwartą i gładką konsystencję.

Masa solna

No i zaczyna się zabawa na całego.

gotowa masa solna

Krok po kroku jak powstawał anioł z masy solnej. Masę solną rozwałkowałam na cienką warstwę. Do środka główki włożyłam trochę folii aluminiowej. Wycięłam nożykiem dwa trójkąty i skrzydła.

elementy do aniola z masy solnej

Aniele skrzydła nacinamy w sposób pokazany niżej na zdjęciu:

Skrzydła anioła z masy solnej

Do skrzydeł przyczepiamy głowę, z trójkątów formujemy sukienkę. Ręce anioła robimy ze stożków. Dłonie wkładamy w otwory i nacinamy nożykiem imitując palce. Do łączenia elementów używamy odrobiny wody.

formowanie anioła z masy solnej

Anioł z masy solnej - ręce

Dłonie anioła

Aniołek z masy solnej

Teraz kolej na włosy. Włosy robiłam ręcznie. Czytałam, że fajnie wychodzą przez wyciskacz do czosnku. Niestety nie posiadam więc kroiłam i kręciłam sama.

anioł z masy solnej z włosami

I anioł gotowy do suszenia. Korzystając z słonecznej pogody wylądował na parapecie. Najlepiej właśnie suszyć na powietrzu. Jeśli decydujemy się suszyć w piekarniku to temp. nie może być wyższa niż 75 stopni C. Im niższa temperatura, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że nasze wyroby nie popękają.

suszenie anioła z masy solnej

Figurki z masy solnej można pomalować farbkami akrylowymi lub plakatowymi. Nie próbowałam, więc nie wiem jaki jest efekt.  Mojego anioła pomalowałam farbkami olejnymi i wyszło tak:

gotowy anioł

1 komentarz

  • [...] solną przygotowałam tak jak w poprzednim wpisie Anioł z masy solnej . Wycięłam kształt kota z główką i uszami. Ogony uformowałam z wyciętych paseczków. Pan [...]

Śmiało! Czekamy na Twój komentarz.